8.4 C
Kėdainiai
2024 / 04 / 19

Gydytoja paaiškino, kaip atliekamos ryklės krioterapijos procedūros: trunka iki valandos, o rezultatai – ilgalaikiai

Ar jau skaitėte?

Lėtinėms ryklės ir tonzilių ligoms bei apsunkintam kvėpavimui gydyti daugelį metų yra pasitelkiamos skausmingos chirurginės procedūros. Tačiau vis labiau populiarėjantis gydymas šalčiu pacientams žada ne tik mažiau diskomforto, bet ir greitesnį gijimą. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Ausų, nosies ir gerklės ligų centro gydytoja otorinolaringologė Jevgenija Buinickaja sako, kad lėtinio faringito atveju ryklės krioterapija yra bene vienintelis gydymo būdas, kuris garantuoja ilgalaikius rezultatus ir leidžia išvengti pasikartojančio ryklės skausmo.

- Reklama -

Krioterapija – tai fizioterapijos sritis, apimanti gydymo ir skausmo slopinimo šalčiu ir žema temperatūra būdus. Kriochirurgijos procedūros metu naudojami specialūs krioaplikatoriai, kurių pagalba leidžiant labai didelį šaltį suardomos ląstelės.

Gydymas garantuoja ilgalaikius rezultatus

J. Buinickaja atkreipia dėmesį, kad krioterapija ir kriochirurgija yra minimaliai invazinės procedūros, kurios leidžia pacientams ilgesniam laikui išvengti nemalonių pojūčių ar ligų paūmėjimo.

„Lėtinės ryklės ligos pacientams sukelia atsikartojantį skausmą ir didžiulį diskomfortą, kuriam anksčiau gydyti dažnai buvo pasirenkamas taip pat nemažai skausmo sukeliantis chirurginis gydymo būdas. Jį otorinolaringologai taiko ir žmonėms, kenčiantiems nuo apsunkinto kvėpavimo nosimi, nosies užgulimo bei padidėjusios sekrecijos iš nosies ir į nosiaryklę. Šių būklių gydymui pradėjus taikyti krioterapijos ir kriochirurgijos metodus, pacientai džiaugiasi išaugusia gyvenimo kokybe, padidėjusiu darbingumu ir ilgai išliekančiu rezultatu“, – pasakoja Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja otorinolaringologė.

Gydymą šalčiu galima taikyti žmonėms, kuriems diagnozuotas vazomotorinis, lėtinis ir alerginis rinitas, nosies kriauklių hipertrofija, lėtinis tonzilitas bei faringitas, gomurinių tonzilių hipertrofija. Krioterapijos procedūros taip pat atliekamos tonzilių randams ir liekanoms bei faringealinėms cistoms šalinti.

Kaip atliekamos kriochirurgijos ir krioterapijos procedūros?

Tiek nosies apatinių kriauklių kriochirurgijos, tiek ryklės krioterapijos procedūros yra atliekamos vietinėje nejautroje, todėl pacientas jaučia tik trumpalaikį diskomfortą, skausmą nosies srityje ar ryklėje. Abi procedūros su pasiruošimu gali trukti nuo pusvalandžio iki valandos.

- Reklama -
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja otorinolaringologė Jevgenija Buinickaja.

„Kriochirurgijos procedūros metu yra naudojamos azoto dioksido dujos, kurios specialių antgalių pagalba yra perduodamos į nosies kriauklių audinius, mažinant kriauklių apimtį ir taip atstatant kvėpavimą nosimi. Po procedūros pacientas dar keletą valandų yra stebimas stacionare, savaitę turi skalauti nosį jūros vandeniu ir naudoti gleivinės paburkimą mažinančius preparatus. Praėjus savaitei nosis yra apžiūrima bei įvertinami procedūros rezultatai“, – sako J. Buinickaja.

Priešingai nei nosies apatinių kriauklių kriochirurgijos procedūrą, ryklės krioterapiją reikia atlikti 2–3 kartus. Procedūros metu audinys gali būti ne tik sumažinamas, bet ir pašalinamas jo perteklius, regeneruojama gleivinė ir atstatomos jos funkcijos.

„Maždaug savaitę po atliktos krioterapijos procedūros pacientai turi naudoti vietinius analgetinius purškalus ir laikytis dietos, tačiau kone iškart po procedūros jie gali grįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir tęsti kasdienius darbus. Ryklės ar tonzilių būklė įvertinama praėjus 2 savaitėms po procedūros – pastebima, kad gleivinė ilgesniam laikui tampa atspari aplinkos veiksniams“, – teigia „Kardiolitos klinikų“, kuriose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje, gydytoja otorinolaringologė.

Saugi, nesudėtinga ir efektyvi procedūra

Pažangios krioterapijos ir kriochirurgijos procedūros yra laikomos alternatyva konservatyviems nosies ir gerklės ligų gydymo metodams. Gydymo šalčiu metodą taip pat galima derinti su kitomis chirurgijos technikomis.

„Šios procedūros leidžia saugiai, nesudėtingai ir efektyviai išspręsti pacientus itin varginančias sveikatos problemas. Pacientai ypač vertina tai, kad gydant šalčiu nėra pažeidžiami gilesni audiniai ar struktūros, todėl jie gyja greičiau, randai būna plonesni, o kraujavimo rizika po procedūros – labai maža. Be to, gydymas šalčiu nepalieka nemalonaus kvapo burnoje, todėl procedūra nesukelia diskomforto asmeniniame gyvenime“, – krioterapijos ir kriochirurgijos privalumus vardija J. Buinickaja.

Rita Rauluševičiūtė

TOP naujienos

Įtraukite į mitybą mėgiamiausią grenlandiečių žuvį: „Rimi“ jos įsigysite pigiau

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą. Sveikatai...

Gaivūs žėlė tortai, vaisių desertai ir putėsiai – ekspertė pataria, kaip juose naudoti želatiną (receptas)

Prieš ateinantį braškių sezoną verta pasitikrinti, ar namuose turime želatinos – spalvingi braškių tortai, gaivūs šaldyti desertai, šalti varškės pyragai, putėsiai ar populiarioji panakota...

Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta vaistininkų 

Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima kritiškai trūkti. Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) skelbia, kad...

Šviesioji ir tamsioji keto dietos pusės: vaistininkė pasidalijo patarimais, norintiems sulieknėti

Kiekvieną dieną daugiau nei 650 tūkst. žmonių visame pasaulyje į „Google“ paieškos sistemą įveda „keto dieta“. Šis griežtas mitybos būdas itin išpopuliarėjo prieš keletą...

Kanapių investicijų schema nuskandino milijonus eurų

Tiriant didelio masto finansinį nusikaltimą, kurį vykdydami nusikaltėliai pasinaudojo viliojančiomis investicijomis į medicinines kanapes ir kuriame dalyvavo nukentėjusieji iš skirtingų Europos šalių, įskaitant ir Lietuvos piliečius vyko koordinacinis pasitarimas EUROJUSTE. Šių metų spalio 25 dieną...

Sultingieji persimonai – vasaros skonis rudeniškai dienai: 3 receptai kasdienai

Šviežių persimonų derlius – jau parduotuvėse. Šie vaisiai – tikrų tikriausi šaltojo laikotarpio šaukliai, jų sezonas paprastai prasideda spalio mėnesį ir tęsiasi iki pat sausio. Persimonai yra ne tik labai sultingi bei saldūs, bet...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS